Bookmark and Share

Lažanská katastrofa

Vydáno dne 27. 07. 2014 (4353 x přečteno)

Další červencovou sobotu pokračovalo kolo Pošumavské hasičské ligy v  Defurových Lažanech. Start soutěže byl na třináctou hodinu, ale jak je již  pravidlem, tak ani tentokrát se tento čas nepovedlo dodržet. Účast mě  překvapila. O body a poháry přijelo zasoutěžit celkem 22 družstev, z toho pouze 3 ženy. Na místní otevřené louce se nedaly čekat TOP časy, což se potvrdilo a nejlepší čas dne měl hodnotu 27. vteřin u mužů a 34 vteřin u žen. 


Startovalo se opět na dvě základny a kdo čekal, že to bude "odsejpat", tak se pořádně spletl. Ženské týmy rozbíhaly první kolo a nevím proč, ale startovaly pouze z jedné základny. To mělo za následek, zbytečný průtah a časovou ztrátu. 

U mužů byla vidět blamáž se startovací pistolí. Nejvíc na to doplatily Neznašovy, po čtyřech neúspěšných pokusech, musel pan startér vyměnit zbran. Až s novou pistolí se povedlo startovat útoky relativně bez problémů. Ovšem, co mi nejvíce dostalo byl fakt, že za 2 hodiny odběhlo jen 11 týmů!!!! Neskutečný!  Pořadatel, měl zajišťovat dopravu vody. To absolutně nezvládl a po osmém útoku došla voda a liga musela být cca na 45 minut přerušena. Tohle by se opravdu stávat nemělo. Je třeba se nad tím zamyslet a vyvarovat se hloupých chyb. Za týden liga pokračuje dalším kolem. Čeká nás trať v Rozsedlech. Travnatý náběh se zámkovou dlažbou slibuje kvalitní časy.

 Další články

Články soutěží PHL

    Skupiny článků