Bookmark and Share

3. kolo PHLKT Týnec u Horažďovic

Vydáno dne 07. 07. 2013 (4607 x přečteno)

Třetím kolem pokračoval seriál Pošumavské Hasičské Ligy v Týnci u Horažďovic. Přijelo celkem 21 mančaftů, z toho pouze 5 žen.


Na mizerné trati se čekaly horší časy, ale opak byl pravdou. Jako první odběhly ženská družsta. Na bedně se seřadily následující týmy: Hadrava, Pačejov a Rozsedly. Po krátké přestávce se rozběhlo mužské klání. Stejně jako u žen, tak u chlapů vyhrála Hadrava, stříbro braly Petrovice a bronz Velenovské áčko. Soutěž probíhala celkem v pohodové atmosféře. Jen škoda, že místní komentátor neměl formu. V jednu chvíli byl komentován tým, který už dávno odběhl Smějící se a časté přeřeky a výroky nebyly vyjímkou. 

Po soutěži v rámci ligy se spustil pěkný liják a trať byla ještě horší, než na začátku. Naštěstí déšť netrval dlouho a soutěž o Prácheňský pohár se mohla rozběhnout. V ženském klání postoupilo do finále 5 družstev. Putovní pohár si odvezly holky z Hadravy, druhé místo Rozsedly a třetí domácí Týnec. Za zmínku stojí čas Hadravy a to 28:98!  Pěkná práce. Bohůžel při pokusu Pačejova došlo ke zranění závodnice na rozdělovači. Snad to není nic vážného.

Muži šli na řadu jako druzí. Postoupilo 6 mančaftů. Zlato brala Hadrava, stříbro Střeziměř a bronz borci z Neznašov. Časy se řadily od prvního času finále 25:61 až po hranici 28. vteřin. Následné vyhlášení provázelo předávání nádherných pohárů jak za ligu, tak za Prácheňský pohár. Za což velký dík pořadateli. K výkonu rozhodčích se vyjadřovat nebudu. Kdo tam byl, sám ví, jak rozhodování probíhalo. Další soutěž nás čeká v Janovicích nad ÚhlavouDalší články

Články soutěží PHL

    Skupiny článků