Bookmark and Share

2. kolo Pošumavské ligy v Sušici

Vydáno dne 01. 07. 2013 (4725 x přečteno)

Máme za sebou druhé kolo ligy a zároveň první soutěž v požárním sportu v rámci PHLKT. Na soutěž tentokrát přijelo jen 20 družstev a závod se nesl ve znamení chyb a velkých prostřiků, což znamenalo o dost horší časy než v roce předchozím.

Jako prví odstartovala kategorie žen. První místo si s časem 25:66 odvezla Hadrava a vyhrála s náskokem skoro 10ti vteřin na druhé Rozsedly. Bronz si nečekaně vybojovaly holky ze Sušice.

U mužů se čekaly časy atakující hranici 21 vteřin, ale bohůžel se díky špatným povětrnostním podmínkám a chyb zastavovaly až na úrovni 25. vteřiny. Na stupni nejvyšším se tentokrát umístilo Nýrsko a s deseti body do celkového hodnocení ligy se posunulo na průběžné třetí místo. Stříbro si vybojovala Střeziměř a bronz muži z Hadravy. Bohužel soutěžní dopoledne v Sušici opět ovlivnili rozhodčí. Kdo tam byl, tak ví. Dále bych měl připomínku k přípravě trati. Kde, podle mého názoru nebyla dostatečně dlouhá startovní čára a béčkař už jenom mohl odhadovat kam se má postavit. Dále čára nástřiku byla dost odfláknutá, což vedlo ke sporným okamžikům. Příští kolo nás čeká v PÁTEK a zavítáme do Týnce u Horažďovic